Pomerančová kůže

Tipy

Tipy jak na celulitidu

Velmi efektivní jsou ruční lymfomasáže. Lymfatický systém je velmi důležitý pro odtok toxinů z těla.

Méně účinnějsí, nikoli však zanedbatelné jsou lymfomasáže přístrojové.

Obecně při lymfomasáži je doporučeno 10 masáží (2až 3 masáže týdně) a to jednou za půl roku.

Další jsou obecné doporučení:

  • při sezení nedávat nohu přes nohu
  • pohyb, pohyb, pohyb
  • vypít 2,5 a více litrů vody
  • uspůsobit jídelníček - omezit tuky
  • používání výrobků pro domácí použití - masážní žíňky, přístroje, které masírují pokužku, vakuové přístroje

Zajímavosti:

Testuje se nový inovativní přístroj pro boj s celulitidou

Dnešní moderní medicína se stále častěji uchyluje k využívání technologií, jejichž využití k léčebným účelům bychom pokládali za problematické. Díky tomu se ale mnohá její odvětví posouvají kupředu takřka mílovými kroky. Výzkum, vedoucí k zavádění nových léčebných metod do praxe, nemusí být jen záležitostí velkých nadnárodních společností a korporací, nýbrž může být prováděn také ve skromnějších podmínkách.

Společnost ENJOY se rozhodla zúročit své zkušenosti z oblasti elektroniky a vyvinout přístroj, který pomocí plošného impulsního magnetického (a plošného impulsního světelného, nekoherentního i koherentního) pole dokáže urychlit, či vylepšit řadu léčebných postupů převážně v oblasti reparativní a profylaktické kosmetické dermatologie.

Jednodušší variantou popisovaného magnetoterapeutického přístroje je zařízení pro neinvazivní léčbu celulitidy. Klinické zkoušky na pokusných osobách naznačily možnost, že kombinace plošného impulsního magnetického pole a ohřevu pokožky má vyhlazovací účinek na onemocnění laickou veřejností označované jako celulitida (med. adipositas oedematosa).

Tato kosmetická vada postihuje zejména ženy v postpubertálním věku, i když se nevyhýbá ani mužům a v poslední době i dětem. Nejčastěji postiženou oblastí těla jsou hýždě a stehna. Ve spolupráci s výzkumnými pracovníky Dermatovenerologické kliniky FN LFUK v Plzni byl proto hledán způsob, jak efektivně využít dosažených výsledků předchozí práce. Za účelem patřičného otestování kombinovaného účinku impulsního magnetického pole a ohřevu pokožky byl navržen experimentální přístroj s názvem ENJOY BeautyFanny.

Celý článek na http://www.inovace.cz/nove-technologie/plosne-impulsni-magneticke-a-svetelne-pole--novy-vselek-/

Bylinná parní lázeň Vás krásně uvolní

Staroindická procedura, která spočívá v napaření celého těla v bylinkové páře, vede k celkovému uvolnění organismu, povolení svalového napětí, detoxikaci a může být vhodným doplňkem jiných procedur a to hlavně masáží. Příjemným napařením těla teplem do 40 °C dojde k uvolnění svalového napětí a následná masáž tělo celkově zregeneruje. Tato metoda je velmi vhodná pro lidi, kteří se necítí dobře v sauně, netolerují příliš vysoké teploty a mají rádi soukromí.

Které problémy napomáhá bylinková parní lázeň řešit: bolesti zad, páteře, kloubů, celkovou únavu, stres, poruchy imunitního systému a časté infekty, nespavost, potíže dýchacího ústrojí... možno vyzkoušet v relax centru.