Pomerančová kůže

Vlastní poznatky

Když jsem se o problematiku více zajímala, zjiostila jsem, že boj s chlamydii pneumoniae není jednoduchý.

Jak to většinou chodí

Když už Vás napadne požádat svého lékaře, aby Vám udělal krevní test na chlamydie pneumoniae a vyjdou Vám pozitivní stane se to, že Vám lékař předepíše antibiotika na cca 10-14 dní.

Sdělí Vám potěšující zprávu, že se poměrně snadno vyléčíte. Po 14 dnech, kdy antibiotika doberete se Vám může malinko ulevit, ale obtíže nevymizí a vrátí se.

Bohužel je to proto, že se tato nemoc léčí velmi obtížně. Záleží také v jaké fázi onemocnění jste.

Ti z vás, co mají od lékaře potvrzeno, že chlamydie pneumoniae pozitivní mají, většinou studují informace na www.chlamydie.info , kde je spousta zajímavých a užitečných informací.

Co mě ale znepokojuje, že pacienti, kteří se dle rad rozhodli přejít na dlouhodobou několika letou léčbu antibiotiky nemůžou říci, že by se uzdravili. Pečlivě jsem hledala v diskuzích a žádné pozitivní zprávy o úplném vyléčení jsem nenašla.

To je poměrně šokující, protože, když už se lidé rozhodnou brát každý den a to po několik let antibiotika, czela se neuzdraví. Některé symptomy a potíže vymizí, ale mnoho jich zůstane. navíc je třeba kromě antibiotik užívat i doplňky, které jsou finančně poměrně také nákladné.

Nyní se nabízí otázka co tedy dělat? Doktoři tuto nemoc podceňují - nyní vidíme proč. Několika letá léčba antibiotiky je finančně nákladná a nemá jistý výsledek. To, že se z nemoci později může vyklubat daleko závažnější nemoc neřeší. To pak zdravotní pojišťovny na léčení vydají mnohem více prostředků. Vše je o penězích, kdybychom byli všichni zdraví, na čem by pojištovny a výrobci léků vydělávali?

Můj postoj je následující.

Chronické nemoci velmi zatěžují naše tělo, které je již tak dosti namáhané naším životním stylem.

Proto je třeba mu ulevit co nejvíce, chlamydií se stejně nejspíš nezbavíme, tak je třeba tělo posílit, aby to lépe zvládlo.

Na co se zaměřit:

  • úprava životosprávy, nejíst jak jsme byli celý živoz zvyklí, protože většina z nás jí příšerně a neřeší vůbec co do úst dává!
  • s tím souvisí zakyselení našeho těla. Tomu se budu věnovat podrobně v dalším článku.
  • snížit hladinu stresu
  • více pohybu, který je pro tělo zásadní!
  • doplňky stravy, které jsou také velmi důležité, když nejíme pastře jak bychom měli. Suplementy jsou rozebrány ve speciálním článku.
  • posilování imunity - tomu se budu věnovat ve speciálním článku. Poslední výzkumy ukazují, že je velmi prospěšné užívat vitamín D3, kterého máme nedostatek. Je totiž zvláštní, že v letních měsících je nám lépe a máme i více energie, byť nás trápí tato nemoc..v zimě je hůře.

Bohužel to nejsou populární věci, jsme líní a očekáváme, že dostaneme pilulku, která nás uzdraví, ale bohužel si spoustu nemocí zaviníme samy. Je logické, když si jíme co chceme, nehýbeme se, jsme ve stresu, tělo to poměrně dlouho zvládne, než začne propukávat onemocnění. Ke spoustě nemocí máme genetickou predispozici, ale dá se buď zmírnit, nebo je zcela vyloučit. Ale to nechceme slyšet, slyšet na to začneme, až přijdou nemoci. Pak je vše náročnější. Záleží na každém z nás jak se ke svému životu postaví. Je lehké nabrat 5 kilo, ale není již tak jednoduché je lehce shodit.

Ráda bych se s Vámi podělila o Vaše názory v diskuzi.